Peter Munk-Petersenist

"Ma töötan kliendiga terviklikkuse ja harmoonia nimel ning arvestan tema eripära ja muutumise potentsiaali. Massaaživormid on ühtaegu õrnad ja tõhusad, klient tunneb kiiresti füüsilist ja psüühilist heaolu."

Enam kui massaaž

Üldlevinud on arusaamine, et massaaž on tõhus siis, kui massöör su keha jõuliselt sõtkub ja sind põhjalikult läbi klopib. Peter kasutab hoopis teistsuguseid, palju pehmemaid tehnikaid, mille mõju on aga märksa sügavam. Paljud meetodid ongi mõeldud sümptomite leevendamiseks, nende algpõhjustega ei tegeleta ja nii tuleb teraapias käia kogu aeg, sest pinged kehasse tekivad uuesti. Peter otsib kehaliste sümptomite algpõhjusi ja teeb kliendiga koostööd nii füüsilisel, emotsionaalsel kui mentaalsel tasandil.

Meetodid

Peter on õppinud erinevaid tehnikaid ja aja jooksul on ta välja töötanud omaenda meetodi, tervendava manipulatsioonimassaaži. Selle kõrval praktiseerib ta ka teisi meetodeid ja kui klient tuleb oma kindla sooviga, siis võib ta läbi viia kraniosakraalteraapiat, sidekoe massaaži ja strukturaalset integratsiooni Ida P. Rolfi meetodil ehk rolfingut. Kui klient annab Peteril vabad käed tehnika valikul, siis kasutab ta põhiliselt omaenda meetodit või siis kombineerib erinevaid meetodeid omavahel.

Erialane väljaõpe aastatel 1991–1998

  • Keha harmoonia süsteem (Body Harmony) Don McFarlandi käe all (USA). bodyharmonyassociation.com
  • Kraniosakraateraapia koolitused Taani tuntuima manuaalterapeudi Stanley Rosenbergi kliinikus ja prantsuse oseteopaadi Allan Gehini juures.
  • Sidekoe ja kõõluste massaaž Stanley Rosenbergi juures: stanleyrosenberg.com
  • Strukturaalne integratsioon (Structural Integration) ehk rolfing Ida P. Rolfi meetodil Stanley Rosenbergi Kliinikus.
  • Vistseraalne ehk siseelundite massaaž ja ka keha lõdvestamise tehnikad Jens-Erik Risom Peterseni käe all. (Give, Taani).
  • Akupunktuuri alane väljaõpe Per Lauborgi juures, kes tänaseks on juba manalamees.

30+ aastat kogemust

Õrn ning tõhus

Terviklikkus ja harmoonia

Sümptomite algpõhjused

Peter Munk-Petersen on elus karastunud ärimees, kes pööras oma elus uue lehekülje 1990-date alguses, kui asus õppima erinevaid keha tervendamise meetodeid: kranioskraalteraapiat, sidekoe massaaži, vistseraalset ehk siseelundite massaaži, erinevaid keha lõõgastamise tehnikaid, Ida P. Rolfi strukturaalset integratsioon ehk rolfingut, kehalise harmoonia süsteemi, akupunktuuri jmt.

 

Üldlevinud on arusaamine, et massaaž on tõhus siis, kui massöör su keha jõuliselt sõtkub ja sind põhjalikult läbi klopib. Paljud meetodid ongi mõeldud sümptomite leevendamiseks, nende algpõhjustega ei tegeleta ja nii tuleb terapeudi juures käia kogu aeg, sest kehasse tekivad pinged uuesti. Peter kasutab hoopis teistsuguseid, palju pehmemaid tehnikaid, mille mõju on aga märksa sügavam. Ta otsib kehaliste sümptomite algpõhjusi ja teeb kliendiga koostööd nii füüsilisel, emotsionaalsel kui mentaalsel tasandil.

 

Peter ise kirjeldab oma meetodit nii: Termin „massaaž“ on väga lai, see võib tähendada väga erinevaid puudutusi. Minu meetod on tervendav manipulatsioonimassaaž. Ma tunnen sama, mida klient oma kehas tunneb ja leian üles kudedes oleva disharmoonia. Kui disharmoonia on mu sõrmede all, siis ma muudan seda tunnet, mis on minu kehas ja kui selle tulemusena toimub muutus kliendi kehas, on paranemine toimunud. Massaaž pole tegelikult massaaž, ma katsun sõrmedega disharmoonia tuuma. Manipulatsioon seisneb selles, et ma teen teadlikult muutusi kliendi kehas, muudan disharmoonia harmooniaks. Sinna, kuhu läheb tähelepanu, liigub energia, me muudame seda, millele keskendume. Näiteks kui ma töötasin sinu jalaga, siis tundsin algul pinget nii enda kui sinu jalas ja seejärel muutsin tunnet omaenda kehas. Ma nimetan seda tervendavaks manipulatsiooniks.

 

Peter tuli Eestisse Holistika Instituudi asutaja Marina Paula Eberthi kutsel. Marina kogemusest Peteriga saab lähemalt lugeda siit: https://holistika.ee/tervendava-puudutuse-meister/

Maalimine

Peter tegi oma elus veel ühe julge pöörde. Kui ta koos abikaasa Ingelisega 2006 Tenerifele kolis, teostas ta ühte oma noorpõlveunistust – ta hakkas maalima. Esimesed maalid olid pisut naivistlikud, aga aja jooksul on temast saanud meister. Peteri suur ja soe süda peegeldub väljendusrikastes portreedes, kaunite lillede ja looduspiltide taga on kunstniku enda tundlik loomus. 

Mõnda tema maali saab näha Facebooki lehel Artist Peter Munk-Petersen.